Kur'an Duaları


24
رَبَّنَا إِنَّكَ تَعْلَمُ مَا نُخْفِي وَمَا نُعْلِنُ وَمَا يَخْفَى عَلَى اللّهِ مِن شَيْءٍ فَي الأَرْضِ وَلاَ فِي السَّمَاء * الْحَمْدُ لِلّهِ إِنَّ رَبِّي لَسَمِيعُ الدُّعَاء * رَبِّ اجْعَلْنِي مُقِيمَ الصَّلاَةِ وَمِن ذُرِّيَّتِي رَبَّنَا وَتَقَبَّلْ دُعَاء * رَبَّنَا اغْفِرْ لِي وَلِوَالِدَيَّ وَلِلْمُؤْمِنِينَ يَوْمَ يَقُومُ الْحِسَابُ
Rabbenâ inneke ta’lemu mâ nuhfî ve mâ nu’lin(nu’linu), ve mâ yahfâ alallâhi min şey’infil ardı ve lâ fis semâ. Elhamdulillâhi inne rabbî le semîud duâ. Rabbic’alnî mukîmas salâti ve min zurriyyetî rabbenâ ve tekabbel duâ. Rabbenagfirlî ve li vâlideyye ve lil mu’minîne yevme yekûmul hisâb.
Rabbimiz! Şüphesiz ki Sen bizim gizlediklerimizi de açığa vurduklarımızı da bilirsin: Zira yerde ve gökte olan hiçbir şey Allah' a gizli kalmaz! Her tür övgü ve sena, Allah' a aittir. Gerçekten de benim Rabbim duaları işitendir: ey Rabbim! Beni ve neslimden gelenleri ibadet ve kulluğun hakkını verenlerden kıl; ve duamı kabul buyur ey Rabbimiz! Rabbimiz! Beni, ebeveynimi ve tüm inananları hesapların verileceği gün affet!
(İbrahim, 38, 39, 40, 41, )
Hz.İbrahim' in duası